Marka Planet Pool obejmuje produkty do zastosowania głównie przez klientów indywidualnych lub małe obiekty publiczne.

System 5 kroków został tak opracowany aby nasi klienci mogli się cieszyć klarowną i czystą wodą przez cały letni sezon. Ostanie lata pokazały że dzięki zastosowaniu produktów do utrzymania czystości wody basenowej marki Planet Pool można cieszyć się basenem od maja do września bez konieczności wymiany wody.

W skład zestawu wchodzą produkty do regulacji pH wody, dezynfekcji, walki z glonami, koagulacji i flokulacji oraz utrzymania czystości i higieny. Produkty są w postaci płynnej, granulatu oraz tabletek. W ich gronie znajduje się ubiegłoroczny laureat jakości roku brąz- tabletki chlorowe.

Tabletki chlorowe do dezynfekcji wody basenowej mają stałą postać. Ta forma jest bardziej stabilna i bezpieczniejsza dla indywidualnego klienta od ciekłej. W wyniku kontaktu z wodą chlor rozpuszcza się i uwalnia rozpoczynając jednocześnie proces niszczenia niepożądanych organizmów – dezynfekcji .Chlor zawarty w tabletkach ma silne właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze oraz glonobójcze.

W tej grupie są również tabletki tlenowe stosowane gdy decydujemy się na metodę tlenową dezynfekcji w basenie – nie zawierające chloru.

Produkty pH minus, pH plus pomagają utrzymać prawidłową wartość pH wody w basenie.

Alba pozwoli zlikwidować glony w wodzie basenowej a stosowania regularne stanowi doskonałe zabezpieczenie przeciw ich rozwojowi.

Flockfix służy do przeprowadzenia koagulacji/flokulacji łącząc drobne zanieczyszczenia unoszące się w wodzie tak, aby zostały one wyłapane przez filtr – dzięki temu woda jest czyta i klarowna.

Randklar posłuży do usuwania osadów tłuszczowych i kosmetycznych na linii wody i w rynnie przelewowej.

Produkty tej marki można zakupić poprzez sieci DIY, hurtownie ogrodnicze oraz sklepy internetowe. Marka otrzymała Europen Quality Certificate 2019.

Linia produktów Planet Pool firmy Chemoform Polska:

Zobacz Ulotka Planet Pool 2019