Preparaty tlenowe do dezynfekcji basenu to dobry sposób na skuteczne oczyszczanie wody z bakterii, wirusów i różnego rodzaju innych zanieczyszczeń. Aktywne składniki rozbijają nieczystości znajdujące się w wodzie, a z basenu można skorzystać już nawet godzinę po przeprowadzeniu dezynfekcji. Aktywny tlen do basenu nie wykazuje negatywnego oddziaływania na skórę. Z obiektu z wodą dezynfekowaną za pomocą preparatów tlenowych mogą korzystać także osoby uczulone na chlor.

 

Na czym polega dezynfekcja metodą tlenową?

W celu dezynfekcji wody za pomocą aktywnego tlenu należy zastosować odpowiednią ilość preparatów, uzależnioną od wielkości niecki, tak aby utrzymywać stężenie przekraczające 5 mg/l. Środki bazujące na aktywnym tlenie stanowią dobrą alternatywę dla często stosowanego chloru do basenu, zwłaszcza w przypadku obiektów prywatnych. Dzięki temu, że woda po oczyszczeniu jest miękka i przyjemna, rozwiązanie to cieszy się również dużą popularnością wśród właścicieli SPA i wanien z hydromasażem.

 

Jakie środki tlenowe do dezynfekcji wody oferujemy?

Jesteśmy producentem środków do dezynfekcji basenów, w tym produktów Aquablanc. System ten tworzą dwa preparaty, działające na zasadzie synergii – płyn Aquablanc A oraz granulat Aquablanc O2 lub tabletki tlenowe. Stosowane razem zapewniają wysoką skuteczność i długotrwały efekt. Nie tylko się uzupełniają, ale też wzajemnie potęgują swoje działanie. Działają na bakterie, glony oraz grzyby. Produkty Aquablanc doskonale sprawdzają się zarówno w basenach kąpielowych, jak i w jacuzzi oraz innych zbiornikach wykorzystywanych na przykład w SPA.

JAK DZIAŁA AKTYWNY TLEN DO BASENU?

Aktywny tlen do basenu, bez względu na to, czy będą to tabletki, płyn czy granulat, jest bardzo skuteczną metodą dezynfekcji wody. Jego działanie polega na rozbijaniu nieczystości znajdujących się w wodzie basenowej, m.in. szkodliwych dla zdrowia wirusów i bakterii. Preparat ten, w przeciwieństwie do chloru, jest bardziej przyjazny dla skóry i oczu. Jego zaletą jest również brak charakterystycznego zapachu.

Zapraszamy do zapoznania się z oferowanymi przez nas produktami. Asortyment zawiera szeroki wybór preparatów z aktywnym tlenem do basenu.

chemoform aquablanc o2 208x180 - Preparaty tlenowe do dezynfekcji basenu

Aquablanc O2

Aktywny granulat tlenowy do bezchlorowej dezynfekcji wody w basenach prywatnych. Stosować razem z Aquablanc A (efekt synergii).


chemoform aquablanc a 208x180 - Preparaty tlenowe do dezynfekcji basenu

Aquablanc a

Środek do dezynfekcji wody metodą tlenową zawierający polimery kationowe wspomagające działanie oksydacyjne tlenu i działający bakterio, glono i grzybobójczo. Całkowicie niepieniący. Płyn złożony i aktywator dla AQUABLANC O2 – granulatu tlenowego wspomaga odkażanie wody w basenie, działa bakteriobójczo i przeciw glonom.


chemoform aquablanc plynny 208x180 - Preparaty tlenowe do dezynfekcji basenu

Aquablanc płynny

Płynny środek do dezynfekcji wody basenowej metodą tlenową zawierający kationowe związki polimerowe posiadające działanie bakterio, grzybo i glonobójcze. Zalecany jest do dozowania ręcznego jak i automatycznego na basenach prywatnych.


chemoform aktywny tlen tabletki 20g 208x180 - Preparaty tlenowe do dezynfekcji basenu

Aktywny tlen (tabletki 20g)

Aktywny tlen w formie tabletek 20g do bezchlorowej dezynfekcji wody w basenach prywatnych. Stosować razem z Aquablanc A (efekt synergii).


chemoform aktywny tlen tabletki 200g 208x180 - Preparaty tlenowe do dezynfekcji basenu

Aktywny tlen (tabletki 200g)

Aktywny tlen w formie tabletek 200g do bezchlorowej dezynfekcji wody w basenach prywatnych. Stosować razem z Aquablanc A (efekt synergii).


chemoform aktywny tlen plynny 208x180 - Preparaty tlenowe do dezynfekcji basenu

Aktywny tlen płynny

Płynny środek dezynfekujący na bazie aktywnego tlenu. Stosować razem z aktywatorem O2.