Preparaty tlenowe do dezynfekcji basenu to dobry sposób na skuteczne oczyszczanie wody z bakterii, wirusów i różnego rodzaju innych zanieczyszczeń. Aktywne składniki rozbijają nieczystości znajdujące się w wodzie, a z basenu można skorzystać już nawet godzinę po przeprowadzeniu dezynfekcji. Aktywny tlen do basenu nie wykazuje negatywnego oddziaływania na skórę. Z obiektu z wodą dezynfekowaną za pomocą preparatów tlenowych mogą korzystać także osoby uczulone na chlor.

 

Na czym polega dezynfekcja metodą tlenową?

W celu dezynfekcji wody za pomocą aktywnego tlenu należy zastosować odpowiednią ilość preparatów, uzależnioną od wielkości niecki, tak aby utrzymywać stężenie przekraczające 5 mg/l. Środki bazujące na aktywnym tlenie stanowią dobrą alternatywę dla często stosowanego chloru do basenu, zwłaszcza w przypadku obiektów prywatnych. Dzięki temu, że woda po oczyszczeniu jest miękka i przyjemna, rozwiązanie to cieszy się również dużą popularnością wśród właścicieli SPA i wanien z hydromasażem.

 

Jakie środki tlenowe do dezynfekcji wody oferujemy?

Posiadamy w sprzedaży produkty Aquablanc producenta chemii basenowej. System ten tworzą dwa preparaty, działające na zasadzie synergii – płyn Aquabanc A oraz granulat Aquablanc O2 lub tabletki tlenowe. Stosowane razem zapewniają wysoką skuteczność i długotrwały efekt. Nie tylko się uzupełniają, ale też wzajemnie potęgują swoje działanie. Oprócz tego oferujemy także aktywny tlen w formie płynu.

chemoform aquablanc o2 208x180 - Preparaty tlenowe do dezynfekcji basenu

Aquablanc O2

Aktywny granulat tlenowy do bezchlorowej dezynfekcji wody w basenach prywatnych. Stosować razem z Aquablanc A (efekt synergii).


chemoform aquablanc a 208x180 - Preparaty tlenowe do dezynfekcji basenu

Aquablanc a

Środek do dezynfekcji wody metodą tlenową zawierający polimery kationowe wspomagające działanie oksydacyjne tlenu i działający bakterio, glono i grzybobójczo. Całkowicie niepieniący. Płyn złożony i aktywator dla AQUABLANC O2 – granulatu tlenowego wspomaga odkażanie wody w basenie, działa bakteriobójczo i przeciw glonom.


chemoform aquablanc plynny 208x180 - Preparaty tlenowe do dezynfekcji basenu

Aquablanc płynny

Płynny środek do dezynfekcji wody basenowej metodą tlenową zawierający kationowe związki polimerowe posiadające działanie bakterio, grzybo i glonobójcze. Zalecany jest do dozowania ręcznego jak i automatycznego na basenach prywatnych.


chemoform aktywny tlen tabletki 20g 208x180 - Preparaty tlenowe do dezynfekcji basenu

Aktywny tlen (tabletki 20g)

Aktywny tlen w formie tabletek 20g do bezchlorowej dezynfekcji wody w basenach prywatnych. Stosować razem z Aquablanc A (efekt synergii).


chemoform aktywny tlen tabletki 200g 208x180 - Preparaty tlenowe do dezynfekcji basenu

Aktywny tlen (tabletki 200g)

Aktywny tlen w formie tabletek 200g do bezchlorowej dezynfekcji wody w basenach prywatnych. Stosować razem z Aquablanc A (efekt synergii).


chemoform aktywny tlen plynny 208x180 - Preparaty tlenowe do dezynfekcji basenu

Aktywny tlen płynny

Płynny środek dezynfekujący na bazie aktywnego tlenu. Stosować razem z aktywatorem O2.