W naszej ofercie znajdziecie Państwo chlor do basenu w różnorodnych postaciach, dzięki czemu każdy może wybrać najwygodniejszą dla siebie opcję. Posiadamy w sprzedaży chlor do basenu w płynie, w tabletkach oraz w postaci granulatu. Nasze produkty znajdują zastosowanie w basenach prywatnych oraz pływalniach komunalnych. Metoda chlorowa jest najczęściej stosowaną metodą dezynfekcji wody w basenie. Warto jednak pamiętać, aby chloru w postaci granulatu lub tabletek nie wprowadzać bezpośrednio do basenu, gdyż jest to silny pierwiastek chemiczny, który może spowodować plamy na powierzchni zbiornika basenu. Warto najpierw rozpuścić chlor w wodzie, a po rozpuszczeniu wlać roztwór do basenu. Chlor w tabletkach do basenu można wprowadzać do wody przy pomocy skimmera lub dozownika. Chlor powinien być aplikowany do wody we wskazanych przez producenta proporcjach oraz w rekomendowany przez niego sposób. Praktycznym środkiem do oczyszczania wody w basenie są tabletki multifunkcyjne do basenu, które dezynfekują wodę oraz wiążą cząsteczki obecnych w niej zanieczyszczeń w procesie koagulacji, a także oczyszczają basen z glonów i regulują poziom pH w wodzie. W naszym asortymencie chemii basenowej dostępny jest również chlor do basenu w proszku.

Jak często dezynfekować wodę w basenie?

Woda w basenie ulega szybkiemu zabrudzeniu pod wpływem wielu czynników zewnętrznych: kurz, pot, resztki kosmetyków, a w przypadku basenów ogrodowych także opadające liście, ziemia lub piasek wnoszone do wody podczas zażywania kąpieli w basenie to zanieczyszczenia, które sprzyjają namnażaniu się w wodzie drobnoustrojów. Regularne dezynfekowanie wody w basenie może ochronić organizm przed przykrymi dla zdrowia konsekwencjami kąpieli w zanieczyszczonej wodzie. Szczegółowe zalecenia co do ilości i częstotliwości stosowania chemii do basenu podają producenci na opakowaniach preparatów chemii basenowej.

Dlaczego należy dezynfekować wodę w basenie za pomocą chloru?

Warto mieć świadomość, że każdy korzystający z basenu człowiek wnosi do niego drobinki związków organicznych i wiele bakterii. Aby móc cieszyć się krystalicznie czystą i bezpieczną wodą należy przeprowadzać dezynfekcję regularnie, stale sprawdzając zawartość chloru za pomocą specjalistycznych urządzeń kontrolno-pomiarowych do basenu. Stężenie wolnego chloru w wodzie powinno mieścić się w przedziale od 0,6 do 1,0 mg/l.

Dzięki zastosowaniu naszych preparatów do dezynfekcji zapewnicie Państwo użytkownikom basenu bezpieczeństwo i komfort korzystania z obiektu. Niezależnie od tego, czy zdecydujecie się na stosowanie chloru do basenu w tabletkach, granulacie czy płynie, zapobiegniecie rozwojowi drobnoustrojów w wodzie. Kupując natomiast tabletki multifunkcyjne zahamujecie dodatkowo rozwój glonów, a także przeprowadzicie przy okazji stabilizację pH i koagulację.

chemoform chemochlor ch granulat 208x180 - Chlor do basenu

Chemochlor granulat

Stały preparat chlorowy służący do dezynfekcji wody w basenach komunalnych wg normy DIN 19643 i wody pitnej. Zawiera ok. 68% aktywnego chloru. W basenach prywatnych zalecany tylko przy wodzie miękkiej.


chemoform ch tabletki 10g 208x180 - Chlor do basenu

Chemochlor ch tabletki 10g

Stały preparat chlorowy służący do dezynfekcji wody w basenach komunalnych wg normy DIN 19643 i wody pitnej. Zawiera ok. 68% aktywnego chloru. W basenach prywatnych zalecany tylko przy wodzie miękkiej.


chemoform ch tabletki 10g 208x180 - Chlor do basenu

Chemochlor ch tabletki 7g

Stały preparat chlorowy służący do dezynfekcji wody w basenach komunalnych wg normy DIN 19643 i wody pitnej. Zawiera ok. 68% aktywnego chloru. W basenach prywatnych zalecany tylko przy wodzie miękkiej.


chemoform chemochlor plynny 208x180 - Chlor do basenu

Chemochlor płynny

Płynny ustabilizowany preparat chlorowy służący do dezynfekcji wody basenowej wg normy DIN 19643 za pomocą pompy dozującej. Zawiera ok. 15% aktywnego chloru.


chemoform chemochlor szybkie tabletki 208x180 - Chlor do basenu

Chemochlor t szybkie tabletki 20g

Stały preparat chlorowy w formie tabletek (20g) służy do szybkiej dezynfekcji wody basenowej. Ok 56 % chloru.


chemoform chemochlor t granulat 65 208x180 - Chlor do basenu

Chemochlor t granulat 65

Stały preparat chlorowy w formie granulek służy do szybkiej dezynfekcji wody basenowej. Ok 56 % chloru.


chemoform chemochlor t tabletki 20g 208x180 - Chlor do basenu

Chemochlor t tabletki 20g

Stały preparat chlorowy w  formie tabletek (20g). Zawiera ok.90% aktywnego chloru.


chemoform chemochlor t tabletki 200g 208x180 - Chlor do basenu

Chemochlor t 200g

Stały preparat chlorowy w  formie tabletek (200g). Zawiera ok.90% aktywnego chloru.


chemoform chemochlor multitabletki 20g 208x180 - Chlor do basenu

Chemochlor multitabletki 20g

Stały preparat chlorowy w formie tabletek (20g). Zawiera ok. 90% aktywnego chloru, koagulant, stabilizator pH, środek glonobójczy.


chemoform chemochlor multitabletki 200g 208x180 - Chlor do basenu

Chemochlor multitabletki 200g

Stały preparat chlorowy w formie tabletek (200g). Zawiera ok. 90% aktywnego chloru, koagulant, stabilizator pH, środek glonobójczy.