Istotną częścią dbałości o jakość wody w basenie jest zapobieganie wzrostowi glonów. Glony rozmnażają się bardzo szybko i są w stanie w ciągu kilku godzin sprawić, że woda stanie się zielona, a ściany i dno niecki pokryją się śliską, zielonkawą warstwą. Należy jak najszybciej eliminować je z wody basenowej, nie dopuszczając do ich rozwoju. W tym celu warto używać profilaktycznie specjalne preparaty na glony do basenu. Regularnie stosując środki glonobójcze można nie tylko zapomnieć o nieestetycznej, zielonej wodzie w basenie, ale też obniżyć zużycie środka do dezynfekcji basenu.

 

Jakie preparaty na glony w basenie oferujemy?

Wśród naszych produktów znajdziecie Państwo preparaty Alba i Alba Super, wykazujące działanie glono-, grzybo- i bakteriobójcze. Obydwa środki mają formę płynną. Alba do basenu to substancja dedykowana do zastosowania w małych basenach prywatnych oraz w pływalniach komunalnych z małą szybkością obiegu wody. Alba Super sprawdzi się natomiast w basenach komunalnych, ogrodowych, dziecięcych, a także w fontannach i oczkach wodnych. W tej kategorii produktów znajduje się również Calzelos – środek służący przezimowaniu wody w basenach odkrytych. Preparat ten zapobiega rozwojowi glonów i wodorostów, przeciwdziała korozji i niszczeniu fug. Dzięki jego zastosowaniu przygotowanie basenu do sezonu letniego będzie szybsze, łatwiejsze i mniej kosztowne.

Przed użyciem preparatu zapoznaj się z informacjami znajdującymi się na etykiecie

chemoform alba 208x180 - Zapobieganie wzrostowi glonów

Alba

Wysokoskoncentrowany płynny lekko pieniący, szerokopasmowy preparat glono, grzybo i bakteriobójczy do małych basenów prywatnych i komunalnych z małą szybkością obiegu wody.


chemoform alba super 208x180 - Zapobieganie wzrostowi glonów

Alba Super

Płynny wysokowartościowy nie pieniący się szerokopasmowy preparat glono, grzybo i bakteriobójczy, zawierający polimery kationowe, stosowany zarówno na basenach komunalnych, prywatnych, ogrodowych, dziecięcych, fontannach lub oczkach wodnych nie zarybionych.


chemoform calzelos 208x180 - Zapobieganie wzrostowi glonów

Calzelos

Bezfosforanowy środek na przezimowanie wody w basenach odkrytych, przeciwdziała nadmiernemu osadzaniu się zanieczyszczeń atmosferycznych i organicznych na ścianach basenu, zapobiega korozji, niszczeniu fug i ułatwia przygotowanie basenu do sezonu poprzez oszczędność na czasie i środkach chemicznych.