W naszej ofercie znajdziecie Państwo środki do czyszczenia i pielęgnacji basenu, jego otoczenia oraz zaplecza. Posiadamy preparaty przeznaczone zarówno do obiektów krytych, jak i niezadaszonych. Za ich pomocą umyć można niecki basenowe, obrzeża basenów, pomieszczenia natryskowe oraz sanitariaty.

 

Jakie preparaty do czyszczenia basenu oferujemy?

Wśród środków do czyszczenia basenu wyróżnić można dwa rodzaje substancji: alkaliczne i kwaśne. Pierwszy typ przeznaczony jest do usuwania pozostałości związków organicznych oraz tłuszczu. Za pomocą alkalicznych środków pozbyć się można osadów z kosmetyków, olejków i zrogowaciałego naskórka. Kwaśny preparat do czyszczenia basenu pozwoli natomiast usunąć związki nieorganiczne: sole metali oraz osady wapienne. Zalecamy naprzemienne stosowanie różnego rodzaju środków myjąco-czyszczących (w stosunku: 2 razy preparat kwaśny i 1 raz preparat alkaliczny) w celu osiągnięcia idealnych warunków higieniczno-sanitarnych.

 

Jak wybrać odpowiednie środki czyszczące?

Wybór odpowiednich preparatów do czyszczenia i pielęgnacji basenu uzależnić należy przede wszystkim od rodzaju i stopnia zanieczyszczenia. Odmiennych substancji wymaga bowiem regularnie wykorzystywany basen wewnętrzny, a innych basen zewnętrzny przygotowywany do użytkowania po przerwie zimowej. Posiadaczom tych drugich polecamy dodatkowo urządzenia czyszczące baseny zewnętrzne. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą środków czyszczących do basenu.

 

chemoform randclar 208x180 - Środki do czyszczenia i pielęgnacji basenu

RANDKLAR

Niepieniący środek o dużej zawartości substancji aktywnych, służący do usuwania osadów tłuszczowych, oleju, rdzy nalotowej i kosmetycznych na linii wody i w rynnie przelewowej.


chemoform randclar s zel 208x180 - Środki do czyszczenia i pielęgnacji basenu

Randklar s żel

Niepieniący środek o dużej zawartości substancji aktywnych w postaci żelu, służący do usuwania osadów wapiennych i nieorganicznych na linii wody i w rynnie przelewowej.


chemoform randclar a zel 208x180 - Środki do czyszczenia i pielęgnacji basenu

Randklar a żel

Niepieniący środek o dużej zawartości substancji aktywnych w postaci żelu, służący do usuwania osadów wapiennych i nieorganicznych na linii wody i w rynnie przelewowej.


chemoform keraclin f 10 208x180 - Środki do czyszczenia i pielęgnacji basenu

Keraclin f

Kwaśny środek do gruntownego czyszczenia niecki basenowej i obrzeża, zawierający do  kwasu fosforowego nie powodujący korozji  elementów metalowych. Do stosowania na basenach krytych.


chemoform flisan 208x180 - Środki do czyszczenia i pielęgnacji basenu

Flisan

Bardzo silny alkaliczny środek czyszczący zawierający wysokiej jakości detergenty rozpuszczające tłuszcze i osady z mydła, szamponów, sadzy lotnej, kosmetyków i innych substancji organicznych.


chemoform compactal 208x180 - Środki do czyszczenia i pielęgnacji basenu

Compactal

Bardzo silny kwaśny środek zawierający kwasy mineralne (solny i fosforowy) do mycia  niecek i obrzeży na basenach odkrytych. Usuwa wszelkie osady atmosferyczne i wapienne. Szczególnie polecany do gruntownego czyszczenia basenów odkrytych po przerwie zimowej.


chemoform reinfix rapid 208x180 - Środki do czyszczenia i pielęgnacji basenu

Reinfix rapid

Silny kwaśny środek zawierający kwasy  mineralne (solny i fosforowy) do basenów  odkrytych, przy dużych zanieczyszczeniach  do basenów krytych.


chemoform banisol g 208x180 - Środki do czyszczenia i pielęgnacji basenu

Banisol g

Kwaśny środek do regularnego usuwania osadów wapiennych i atmosferycznych na basenach odkrytych.


chemoform banisol s 208x180 - Środki do czyszczenia i pielęgnacji basenu

Banisol s

Kwaśny środek do regularnego usuwania osadów wapiennych i chemicznych na obrzeżach niecki i jej okolicach na basenach krytych a także do wszystkich pomieszczeń sanitarnych,


chemoform banisol a 208x180 - Środki do czyszczenia i pielęgnacji basenu

Banisol a

Alkaliczny środek czyszczący do usuwania tłuszczy, sadzy lotnej, osadów kosmetycznych i resztek mydła na basenach odkrytych, krytych i w pomieszczeniach natryskowych.


chemoform multisan 208x180 - Środki do czyszczenia i pielęgnacji basenu

Multisan

Skoncentrowany środek myjąco-dezynfekujący do gruntownego czyszczenia glazury, kafelek, pisuarów, muszli klozetowych, armatury łazienkowej. Nie zawiera aldehydów i podobnych substancji zabronionych w UE.


chemoform sanitsan 208x180 - Środki do czyszczenia i pielęgnacji basenu

Sanitsan

Skoncentrowany środek do regularnego mycia i dezynfekcji sanitariatów, obrzeży niecek basenowych i innych pomieszczeń wymagających dezynfekcji. Nie zawiera aldehydów


chemoform spezialreiniger va fur edelsthal 208x180 - Środki do czyszczenia i pielęgnacji basenu

Spezialreiniger va für edelsthal

Specjalny środek do czyszczenia elementów ze stali szlachetnej i chromowo-niklowej, antykorozyjny.


chemoform saniblanc 208x180 - Środki do czyszczenia i pielęgnacji basenu

Saniblanc

Koncentrat do czyszczenia silnie zabrudzonych sanitariatów, usuwa osad wapienny, moczowy oraz rdzę. Nie niszczy glazury i armatury łazienkowej.


chemoform saunareiniger 208x180 - Środki do czyszczenia i pielęgnacji basenu

Saunareiniger

Bakteriobójczy środek do codziennego mycia i dezynfekcji saun. Usuwa bakterie, pot i osady kosmetyczne z por i szczelin w drewnie.


chemoform dampfbadreiniger 208x180 - Środki do czyszczenia i pielęgnacji basenu

Dampfbadreiniger

Pachnący, alkaliczny środek usuwający zanieczyszczenia organiczne w łaźniach parowych (tureckich).


chemoform calzestab eisen ex 208x180 - Środki do czyszczenia i pielęgnacji basenu

Calzestab eisen-ex

Zapobiega powstawaniu osadów wapiennych, metalowych (miedź, srebro), rdzawych. Nadaje się przede wszystkim do wody twardej i źródlanej.


chemoform metal magic 208x180 - Środki do czyszczenia i pielęgnacji basenu

Metal magic

Usuwa żelazo, miedź, srebro i inne metale z wody basenowej i ze ścian basenów bez potrzeby jego opróżniania. Nie niszczy folii PVC, glazury, farb chlorokauczukowych i stali szlachetnej.


chemoform chemosan 208x180 - Środki do czyszczenia i pielęgnacji basenu

Chemosan

Wysokoaktywny środek dezynfekujący do solariów, saun, łaźni parowych, przebieralni, o działaniu bakteriobójczym i grzybobójczym. W stężeniu użytkowym nie niszczy szkła akrylowego, powierzchni lakierowanych, nie powoduje korozji.