planetpool logo - Planet Pool – linia produktów do małych basenów

Planet Pool to linia produktów do małych basenów. Obejmuje ona chemię basenową oraz akcesoria dedykowane do zastosowania głównie przez klientów indywidualnych lub małe obiekty publiczne. Planet Pool opiera się na systemie 5 kroków, opracowanych specjalnie z myślą o naszych klientach, na podstawie naszych bogatych doświadczeń w zakresie pielęgnacji basenów. System ten zapewnia klarowną i czystą wodę przez cały letni sezon. Dzięki zastosowaniu produktów do utrzymania czystości wody basenowej marki Planet Pool można cieszyć się basenem od maja do września bez konieczności wymiany wody!

 

Co wchodzi w skład zestawu Planet Pool?

W skład zestawu Planet Pool wchodzą produkty przeznaczone do kompleksowej pielęgnacji małych basenów. Znajdziecie Państwo wśród nich środki do regulacji pH wody, preparaty do dezynfekcji oraz substancje do walki z glonami. Są tu również środki do koagulacji i flokulacji oraz inne elementy, niezbędne do utrzymania czystości i higieny niecki basenowej.

Pierwszym z elementów zestawu są tabletki chlorowe do dezynfekcji wody basenowej. Mają one postać stałą, dzięki czemu są bardziej stabilne, łatwiejsze w przechowywaniu i bezpieczniejsze w użyciu dla klienta indywidualnego. W wyniku kontaktu z wodą tabletki rozpuszczają się, uwalniając chlor i rozpoczynając tym samym proces niszczenia niepożądanych organizmów – dezynfekcji. Chlor zawarty w tabletkach ma silne właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze oraz glonobójcze. Alternatywą dla tej metody dezynfekcji jest stosowanie tabletek tlenowych.

Kolejnymi elementami zestawu Planet Pool są produkty pH minus i pH plus, pomagające utrzymać prawidłową wartość pH wody w basenie.

Preparat Alba służy zapobieganiu wzrostowi glonów. Pozwala zlikwidować glony w wodzie basenowej, a stosowany regularnie stanowi doskonałe zabezpieczenie przeciw ich pojawianiu się.

W skład zestawu wchodzi również środek Flockfix, służący do przeprowadzania koagulacji/flokulacji. Łączy drobne zanieczyszczenia unoszące się w wodzie w większe cząstki, dzięki czemu mogą one zostać wyłapane przez filtr. Tym sposobem przyczynia się do oczyszczania wody. 

Piątym krokiem stworzonego przez nas systemu jest usuwanie osadów tłuszczowych i kosmetycznych na linii wody i w rynnie przelewowej za pomocą preparatu Randklar.

Wszystkie produkty marki Planet Pool można zakupić poprzez sieci DIY, hurtownie ogrodnicze oraz sklepy internetowe. Warto podkreślić, że marka ta otrzymała Europen Quality Certificate 2018.

eqc 2018 270x137 - Planet Pool – linia produktów do małych basenów

Linia produktów Planet Pool firmy Chemoform Polska:

Zobacz Ulotka Planet Pool 2019