Korzystanie z basenu wiąże się z koniecznością dbania o czystość wody. Powinna być ona wolna od różnego rodzaju zanieczyszczeń m.in. bakterii i wirusów oraz innych drobnoustrojów, gwarantując bezpieczeństwo kąpieli. W celu dezynfekcji wody basenowej coraz częściej stosuje się metodę tlenową. Wyjaśniamy, na czym polega dezynfekcja wody z zastosowaniem aktywnego tlenu oraz jakie ma zalety.

Zastosowanie aktywnego tlenu do dezynfekcji wody basenowej

Dezynfekcję wody basenowej najczęściej kojarzymy z metodą chlorową. Możemy jednak skorzystać z alternatywnej metody dezynfekcji wody basenowej za pomocą aktywnego tlenu. Staje się ona coraz bardziej popularna nie tylko wśród użytkowników przydomowych basenów, ale także obiektów hotelowych i centrów SPA.

Dezynfekcja wody metodą tlenową pozwala skutecznie oczyścić wodę z różnego rodzaju zanieczyszczeń biologicznych, gwarantując szybki efekt działania i brak negatywnego wpływu na skórę.

Jak działa aktywny tlen do dezynfekcji wody?

Zastosowany w postaci różnych preparatów aktywny tlen pozwala rozbić znajdujące się w wodzie zanieczyszczenia m.in. szkodliwe dla zdrowia wirusy i bakterie, gwarantując higieniczną czystość wody oraz jej idealną przejrzystość. Aktywny tlen nie pozostawia nieprzyjemnego zapachu. O skuteczności działania aktywnego tlenu decyduje zastosowanie odpowiedniej dawki preparatu, którą dobiera się pod względem pojemności niecki. Niezbędne jest utrzymanie stężenia aktywnego tlenu na poziomie powyżej 5 mg na każdy litr wody basenowej.

Zalety dezynfekcji wody basenowej aktywnym tlenem

Zastosowanie aktywnego tlenu w celu dezynfekcji wody basenowej wiąże się z wieloma korzyściami. Metoda tlenowa w połączeniu z dobrym systemem filtracji gwarantuje szybki efekt oczyszczania wody. Co więcej, aktywny tlen skutecznie dezynfekuje, wykazując obojętny wpływ na naszą skórę – nie powoduje podrażnień i może być stosowany w przypadku basenów, z których korzystają małe dzieci oraz osoby uczulone na chlor. Nie bez znaczenia jest także łatwość zastosowania i dawkowania preparatów dezynfekujących z aktywnym tlenem oraz brak nieprzyjemnego zapachu, który związany jest z zastosowaniem chloru. Dostępne są różne preparaty dezynfekujące, które uzupełniają swoje działanie, zapewniając długotrwałą czystość wody basenowej.