Nie jest tajemnicą, że dezynfekcja basenu to zupełna podstawa. Trudno wyobrazić sobie codzienne kąpiele w zaniedbanej wodzie. Chodzi tu bowiem nie tylko o względy estetyczne, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo użytkowników zbiornika wodnego. Bezsprzecznie najpowszechniejszą metodą dezynfekcji basenów jest zastosowanie chloru.  Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zrezygnować z tego preparatu na poczet innych, równie skutecznych środków.

Jak dezynfekować basen bez użycia chloru?

Na wstępie należy zaznaczyć, że istnieją dwie metody dezynfekcji basenów, a mianowicie chlorowa oraz tlenowa. Na drugi sposób najczęściej decydują się posiadacze zbiorników prywatnych. Często taki wybór podyktowany jest także tym, iż z danego obiektu korzystają maluchy. Dobrze dozowany chlor jest wprawdzie bezpieczny, jednak nie każdy lubi jego specyficzny zapach.

Aby zdezynfekować basen bez użycia chloru, należy zaopatrzyć się w odpowiednie preparaty. Mowa tu oczywiście o aktywnym tlenie, który może występować w różnych postaciach. Najskuteczniejsze okaże się połączenie dwóch produktów – płynu Aquabanc A oraz granulatu Aquablanc O2. Ich łączne zastosowanie skutkuje efektem synergii, co oznacza, że środki wzajemnie się uzupełniają, a także wzmacniają swoją pracę.

Aquablanc A może być stosowany także z innymi formami aktywnego tlenu. Mowa tu oczywiście o tabletach lub płynie. Wybór jednego z nich powinien być podyktowany jedynie Twoimi osobistymi preferencjami. Oba gwarantują skuteczne działanie, dlatego zdecyduj się na ten produkt, którego dozowanie będzie dla Ciebie przyjemniejsze. Niezależnie od podjętej decyzji, nie zapominaj o Aquablanc A, gdyż tylko wtedy dezynfekcja będzie w pełni efektywna.

Jeżeli poszukujesz chemii do dezynfekcji basenu, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Posiadamy w sprzedaży wszystkie wspomniane wcześniej preparaty. W razie pytań lub wątpliwości nasi pracownicy pozostają do Twojej dyspozycji.