Kąpiel w basenie to świetna metoda na odpoczynek. Zimna woda jednak skutecznie zniechęca do skorzystania z tej formy rozrywki. Nie oznacza to jednak, że właściciele basenów otwartych muszą być uzależnieni od pogody, aby cieszyć się z ich komfortowego użytkowania. Czy wiesz, jak możesz nagrzać wodę w basenie?

W jaki sposób zwiększyć temperaturę wody w basenie zewnętrznym?

Na samym początku warto zaznaczyć, że osiągnięcie i utrzymanie pożądanej temperatury w basenie krytym jest o wiele łatwiejsze. Inwestycje zewnętrzne wystawione są bowiem na rozmaite czynniki pogodowe, które mogą powodować oziębianie wody. Jej nagrzanie nie jest jednak niemożliwe, bowiem wystarczy zastosowanie odpowiedniej techniki basenowej. Chodzi tu o specjalistyczne urządzenia, które umożliwiają osiągnięcie pożądanej temperatury.

Aby nagrzać wodę w basenie zewnętrznym, możesz zastosować:

  • pompę ciepła,
  • urządzenie solarne,
  • wymiennik ciepła.

Podkreślenia wymaga fakt, że rodzaj i moc sprzętu powinny być dostosowane przede wszystkim do powierzchni basenu. Jeżeli nie wiesz, które urządzenie będzie dla Ciebie najlepsze, zapraszamy Cię do bezpośredniego kontaktu. Nasi pracownicy chętnie pomogą Ci w dokonaniu trafnego zakupu.

Czym charakteryzują się poszczególne urządzenia grzewcze do basenów?

Pierwsze ze wspomnianych urządzeń, czyli pompa ciepła, opierają swoje działanie na wykorzystywaniu energii słonecznej. To idealny sprzęt dla osób, które chcą szybko nagrzać wodę w basenie, a jednocześnie zadbać o oszczędność energii. Pompy dostępne na naszej stronie wyposażone są dodatkowo w opcję chłodzenia. To funkcja, która sprawdza się szczególnie w upale dni.

Warto wspomnieć także o wymiennikach ciepła, które podłącza się m.in. do centralnego ogrzewania. Mogą zostać przyłączone również do niskotemperaturowych systemów ogrzewania lub do instalacji solarnych i geotermicznych. Z kolei urządzenia solarne, tak samo jak pompy ciepła, wykorzystują energię słoneczną. To równie tani i efektywny sposób nagrzewania wody basenowej.