Utrzymywanie niecki basenowej w czystości jest zupełnie niezbędne dla zachowania higieny, a także bezpieczeństwa użytkowników zbiornika. Uchybienie temu obowiązkowi skutkuje ryzykiem nabycia infekcji bakteryjnych, grzybiczych, a także innych przykrych dolegliwości. Warto więc mieć na uwadze, jak zrobić to nie tylko poprawnie, ale także sprawnie.

Jak dbać o nieckę basenową?

Jak już zostało wspomniane, czyszczenie niecki to zupełna podstawa, o którą musi zadbać każdy posiadacz zbiornika. Aby zabieg był w pełni skuteczny, należy zaopatrzyć się w odpowiednie środki, czyli tzw. chemię basenową. Trzeba mieć jednak na uwadze, że zakup musi być dostosowany do rodzaju basenu oraz skali i rodzaju nagromadzonych nieczystości.

Do basenów krytych zaleca się stosowanie preparatu Keraclin F. To środek kwaśny, który stosuje się do rutynowego, gruntownego czyszczenia. Jeżeli jednak niecka jest bardzo zanieczyszczona, lepiej sięgnąć po silniejszy produkt, np. Reinfix Rapid. Jej obrzeża oraz wszelkie obiekty sanitarne warto wyczyścić Banisol A.

Baseny zewnętrze, tzn. odkryte, można czyścić wspomnianym wcześniej środkiem Reinfix Rapid. Równie skuteczny okaże się Banisol G, który upora się nawet z bardzo silnymi zabrudzeniami. Jeżeli jednak niecka jest wykafelkowana, a jej fugi mocno zanieczyszczone, warto wcześniej pozostawić je do namoczenia.

Pamiętaj, że każdy basen wymaga oczyszczania także z metali, tj. miedzi, srebra czy żelaza, które mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie użytkowników. W tym celu najlepiej zaopatrzyć się w środek Metal Magic. Największą zaletą tego preparatu jest fakt, że przed jego zastosowaniem nie ma konieczności opróżniania wody basenowej.

Wszystkie wymienione produkty znajdziesz na naszej stronie wraz z instrukcją ich poprawnego stosowania. Jeżeli nie wiesz, które preparaty będą najlepsze do Twojego basenu, zachęcamy do kontaktu. Nasi pracownicy pomogą Ci dokonać trafnych zakupów.