Odpowiednia higiena to zupełna podstawa funkcjonowania wszelkich obiektów basenowych. Należy mieć na uwadze, że jest to miejsce, w którym co do zasady pojawia się wiele osób. W połączeniu ze specyficznymi cechami, czyli podwyższoną wilgocią i temperaturą, są to idealne warunki do rozwoju najróżniejszych drobnoustrojów. Zaplecze basenowe musi być więc utrzymane w należytym porządku.

Czystość zaplecza basenowego – jak odpowiednio o nią zadbać?

Zaplecze basenowe składa się najczęściej z szatni, przebieralni, strefy prysznicowej oraz toalet. Nie jest tajemnicą, że każde z tych pomieszczeń wymaga dokładnego i regularnego czyszczenia. Ze względu na ich specyfikę, konieczne jest zastosowanie silniejszych detergentów, które uporają się nie tylko z bieżącymi zanieczyszczeniami, ale także bakteriami czy grzybami.

Pierwszym produktem, który okaże się przydatny podczas sprzątania zaplecza basenowego, jest preparat Chemosan o działaniu bakteriobójczym i grzybobójczym. Działa na wszelkie powierzchnie wokół basenu, w tym przebieralnie czy szatnie. Charakteryzuje się ponadto przyjemnym, świeżym zapachem, a także wysoką skutecznością. Jednocześnie jest bezpieczny dla powierzchni lakierowanych i szkła akrylowego.

Wśród niezbędnych preparatów do czyszczenia basenów, a ściślej ich zapleczy, należy wymienić środek Saniblanc lub Sanitsan. Oba produkty przeznaczone są do silnego oczyszczania sanitariów. Świetnie radzą sobie z bardzo dużymi zabrudzeniami, a także osadem wapiennym czy moczowym. Pozostawiają w pomieszczeniu subtelny, ładny zapach.

Do czyszczenia stref prysznicowych warto zastosować Banisol A, który świetnie upora się z typowymi dla takiego miejsca zanieczyszczeniami. Mowa tu przede wszystkim o pozostałościach mydła, żelów pod prysznic, szamponów i innych środków higienicznych, a także o sadzy lotnej czy tłuszczach. W razie bardzo silnych zabrudzeń należy stosować go bez rozcieńczania.

Wszystkie powyższe produkty znajdziesz na naszej stronie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą, a w razie pytań służymy pomocą.