Właściciele przydomowych ogrodów albo działek zlokalizowanych za miastem nierzadko decydują się na kupno basenu. Podobnie jak w przypadku basenów wewnętrznych, w sklepach można znaleźć wiele różnych produktów, w związku z czym trudno zdecydować się na odpowiedni. Zastanawiając się, który najlepiej wybrać, dobrze przede wszystkim zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału został wykonany. Jakie tworzywa są najczęściej wykorzystywane?

Baseny z bloczków szalunkowych i baseny z aluminium

Tworzywo, z którego został wykonany basen, jest jednym z ważniejszych kryteriów wpływających na jego jakość. Oczywiście urządzenia do filtracji wody basenowej i inne akcesoria również mają znaczenie. Dużą popularnością cieszą się na przykład baseny styropianowe, które są wykonane z bloczków szalunkowych. Zapewniają dobrą izolację, a do tego są łatwe w montażu i transporcie. Są też tańsze od innych rozwiązań.

Na uwagę zasługują również konstrukcje z aluminium. W tym przypadku mamy do czynienia z produktami, które są odporne na korozję i trwałe. Ponadto łatwo je przewozić i montować. W zależności od potrzeb można się zdecydować na okrągły albo owalny basen.

Z czego jeszcze budowane są baseny?

Stal jest kolejnym materiałem, który znajduje szerokie zastosowanie, jeśli chodzi o konstrukcje basenów. Najczęściej zdarza się tak, że wysokiej jakości niecki są wykonane z ocynkowanej stali, a następnie zabezpieczone powłoką ochronną i tworzywem sztucznym. W tym przypadku mamy do czynienia z okrągłymi lub owalnymi konstrukcjami, a niektóre mają kształt ósemki. Następnym rozwiązaniem jest polimerowo-drzewny kompozyt z antypoślizgową obudową, która wyróżnia się odpornością na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych.