Posiadanie basenu wiąże się z koniecznością dbania o odpowiedni stan wody. Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z własnym zbiornikiem, mogą mieć jednak z tym pewne trudności. Pomocne okażą się wówczas tabletki multifunkcyjne.

Czym są tabletki multifunkcyjne do basenów?

Jak sama nazwa wskazuje, tabletki multifunkcyjne to produkt, który pozwala kompleksowo zadbać o stan wody w niecce.  Po pierwsze, służą one do przede wszystkim do dezynfekcji oraz koagulacji. Oprócz tego regulują poziom pH w wodzie i oczyszczają ją z glonów. Słowem, tego rodzaju chemia do basenu odpowiada za odpowiednie utrzymanie w nim podstawowych parametrów oraz wzorowej czystości.

Jakie są zalety tabletek multifunkcyjnych do basenów?

Podstawową zaletą, na którą wskazuje sama nazwa produktu, jest oczywiście jego wielozadaniowość. Jedna niewielka tabletka zawiera bowiem najważniejsze substancje, dzięki którym posiadacz basenu może w prosty sposób utrzymać wodę w należytym stanie. Dezynfekcja metodą chlorową przebiega w sposób aktywny, ponieważ produkt rozpuszcza się bardzo wolno. Chlor rozchodzi się więc powoli, stale oczyszczając nieckę.

W zależności od wybranych tabletek multifukcyjnych ich działanie trwa od 7 do 14 dni. Jest to uzależnione m.in. od panujących temperatur czy intensywności użytkowania basenu. W praktyce posiadacz basenu nie musi poświęcać wiele czasu na kontrolowanie stanu wody, a także unika konieczności stosowania wielu rozmaitych środków. Słowem, tabletki multifunkcyjne są niezwykle praktyczne.

Tabletki do basenu zawierające wszelkie podstawowe substancje, okażą się szczególnie przydatne dla osób, które nie znają się na chemii basenowej. Z tego względu są szczególnie polecane dla właścicieli wszelkich rodzajów basenów prywatnych.