Odpowiednia pielęgnacja wody basenowej jest zupełną podstawą bezpiecznej i przyjemnej kąpieli. Należy mieć na uwadze, że zaniedbany zbiornik może stać się siedliskiem różnorodnych drobnoustrojów. Połączenie zanieczyszczeń i wysokich temperatur to krótka droga do zielenienia i zmętnienia wody. Aby uniknąć tego rodzaju problemów, zaleca się regularne przeprowadzanie koagulacji. Czym jest ten proces, jak wygląda i jakie daje korzyści?

Na czym polega koagulacja wody basenowej?

Koagulacja to nic innego jak wytrącanie mikrozanieczyszczeń i zawiesin w celu poprawienia przejrzystości wody. Należy mieć na uwadze, że niektóre nieczystości mogą być niezauważalne gołym okiem, jednak stopniowo nagromadzają się w zbiorniku. Pot, drobinki piasku, resztki tłustych kosmetyków czy pyłki roślin to tylko niektóre przykłady. Koagulacja wody w basenie pozwala jednak skutecznie się ich pozbyć.

W tym miejscu warto podkreślić, że proces ten będzie skuteczniejszy w połączeniu z filtrem. Koagulacja polega bowiem na skupieniu ze sobą najdrobniejszych zanieczyszczeń, które są rozproszone po zbiorniku. Wówczas filtr może je z łatwością usunąć, co nie byłoby możliwe bez tego zabiegu. Co istotne, do jego wykonania konieczne jest zastosowanie specjalnych środków.

Jakie są zalety wykonania koagulacji wody w basenie?

Jak już zostało wspomniane, koagulacja pozwala przede wszystkim oczyścić zbiornik z problematycznych zanieczyszczeń, które powodują zmętnienie. Wówczas woda basenowa staje się krystaliczna i przejrzysta, co znacząco wpływa zarówno na bezpieczeństwo użytkowników, jak i walory estetyczne. Proces ten zwiększa zarazem efektywność filtracji. Warto zaznaczyć, że jakość koagulacji uzależniona jest od poprawności jej wykonania. Zawsze kieruj się więc zaleceniami producenta preparatu.

Jeżeli chcesz wykonać koagulację w swoim basenie, zapraszamy Cię do zapoznania się z naszą ofertą. Posiadamy w sprzedaży najwyższej jakości preparaty, dzięki którym skutecznie oczyścisz zbiornik.