Sauna to miejsce, w którym można przyjemnie spędzić czas. Wysoka temperatura w połączeniu z wilgotnością nadają jej wyjątkowego charakteru. Warto pamiętać, że sauna zapewnia nie tylko chwile relaksu, ale również regularne korzystanie z niej niesie za sobą szereg korzyści dla zdrowia. Aby uprzyjemnić sesje w saunie, można skorzystać z różnych aromatów. Jakie kompozycje zapachowe najlepiej się sprawdzą?

Po jakie kompozycje zapachowe do sauny najlepiej sięgać? 

Sauna to miejsce, które kojarzy się z relaksem i spokojem. Właśnie dlatego, aby nie zaburzać atmosfery, która w niej panuje, warto wybierać takie kompozycje zapachowe, które nawiązują do natury. Mogą to być na przykład naturalne zapachy, które są pozyskiwane z surowców roślinnych i zapewniają niezwykle ekscytujące doznania zapachowe.

Co ważne, w takich produktach nie ma zapachowych dodatków, czy konserwantów, w związku z czym z pewnością przypadną do gustu każdemu użytkownikowi sauny. Co więcej, stosowanie ich jest też ekonomiczne, ponieważ wystarczy zaledwie kilka kropli zapachu, aby cieszyć się jego działaniem, a do tego nie dostawiają śladów na kamieniach po zastosowaniu w saunie czy łaźni parowej i szybko rozpuszczają się w wodzie.

Eukaliptus, a może mięta? Jakie zapachy pasują do sauny? 

Osoby, które poszukują idealnych kompozycji zapachowych do sauny, mają do dyspozycji wiele różnych zapachów. Ciekawym wyborem będzie na przykład chiński eukaliptus albo eukaliptus z miętą, który sprawi, że w saunie będzie panował kojący i świeży zapach. W celu rozbudzenia zmysłów można wykorzystać zapach do sauny, który jest połączeniem różnych cytrusów. Mięta pieprzowa będzie z kolei odpowiednia, jeżeli w saunie ma być odczuwalny mocny zapach.

Kolejną propozycją jest kompozycje kwiatowe, na przykład indyjska róża, która działa uspokajająco i ma słodki, przyjemny zapach albo kwiat lipy, który ma intensywny i orzeźwiający zapach. Na uwagę zasługuje też zapachy leśne, na przykład fińska brzoza albo szlachetna jodła. Kompozycji zapachowych do sauny jest nieskończenie wiele. Najważniejsze, aby były naturalne i nie zaburzały spokoju osób, które relaksują się w saunie.