Glony w basenie to problem, z którym boryka się wielu właścicieli prywatnych basenów oraz zarządców pływalni komunalnych. Szybko rozmnażające się glony mogą sprawić, że woda stanie się mętna, a ściany i dno niecki pokryją się śliską warstwą. Aby temu zapobiec, warto stosować odpowiednie preparaty na glony do basenu.

Dobór preparatów na glony do basenu

Na rynku dostępne są różne preparaty na glony do basenu, które różnią się między sobą składem i przeznaczeniem. Warto zwrócić uwagę na takie produkty, jak Alba i Alba Super, które wykazują działanie glono-, grzybo-, i bakteriobójcze. Alba jest przeznaczona do małych basenów prywatnych oraz pływalni komunalnych z małą szybkością obiegu wody, natomiast Alba Super sprawdzi się w basenach komunalnych, ogrodowych, dziecięcych, fontannach i oczkach wodnych.

Innym preparatem wartym uwagi jest Calzelos, który służy do przezimowania wody w basenach odkrytych. Preparat ten ponadto skutecznie zapobiega rozwojowi glonów i wodorostów, przeciwdziała korozji oraz niszczeniu fug. Dzięki jego zastosowaniu przygotowanie basenu do sezonu letniego będzie znacznie szybsze i mniej kosztowne.

Przy wyborze preparatu na glony do basenu warto zwrócić uwagę na jego skład. Alba i Alba Super to płynne środki, które zawierają szerokopasmowe substancje glono-, grzybo-, i bakteriobójcze. Calzelos to bezfosforanowy środek, który przeciwdziała osadzaniu się zanieczyszczeń atmosferycznych i organicznych na ścianach basenu, nie dopuszczając do korozji i niszczenia fug.

Stosowanie preparatów na glony do basenu

Regularne stosowanie preparatów na glony do basenu pozwala utrzymać wodę w czystości i zapobiegać rozwojowi glonów. Należy jednak pamiętać o odpowiednim dawkowaniu środków oraz o tym, że niektóre preparaty, takie jak Alba czy Alba Super, mogą się pienić. W przypadku Calzelosu ważne jest również zastosowanie go przed zimą, aby przygotować basen do sezonu letniego.

Przy wyborze preparatu na glony do basenu warto zwrócić uwagę również na bezpieczeństwo stosowania. Preparaty takie jak Alba, Alba Super czy Calzelos są bezpieczne dla ludzi i środowiska, jednak należy stosować je zgodnie z zaleceniami producenta.