Regularne korzystanie z sauny lub łaźni parowej wpływa bardzo korzystnie na funkcjonowanie całego organizmu. Przy okazji zażywania relaksu klienci saunarium czy strefy SPA przyczyniają się do poprawy swojego zdrowia i odporności. Wraz z potem organizm człowieka wydala bowiem wszelkie toksyny, a podwyższona temperatura i wilgotność wpływają zbawiennie na mięśnie, skórę i układ oddechowy. Jakie jeszcze korzyści niesie ze sobą regularne saunowanie i korzystanie z parowych łaźni?

Jak sauna działa na organizm? 

Właściwości prozdrowotne korzystania z sauny i łaźni parowej związane są przede wszystkim z panującymi w nich warunkami. Wysoka temperatura rozluźnia całe ciało, przynosi ulgę zmęczonym mięśniom i bolącym stawom. Dodatkowo wizyty w saunie usuwają skutki gromadzącego się w ciele stresu. Osoby korzystające z łaźni parowych docenią z pewnością dodawane do pary relaksujące olejki zapachowe, wspomagające oczyszczanie układu oddechowego. Zapachy do łaźni parowej to doskonały pomysł na podniesienie atrakcyjności strefy SPA i przyciągnięcie do niej nowych klientów.

Korzystanie z łaźni parowej to łagodniejsza forma saunowania, jednakże jej korzyści są bardzo podobne. Tak samo jak sauna, łaźnia parowa sprzyja przemianie materii i procesom spalania tkanki tłuszczowej, a także przyczynia się do poprawy kondycji skóry. Regularne wizyty w saunie i łaźni parowej nawilżają komórki skóry, wygładzając ją i przywracając jej elastyczność. Poprawiają również funkcjonowanie wszystkich pozostałych części ciała – a wszystko za sprawą lepszego ich ukrwienia wywołanego poprawą krążenia krwi. Organizm doznaje zatem w saunie naturalnej odnowy biologicznej, oczyszczenia, wzmocnienia i relaksu. Wydzielające się endorfiny wpływają na poprawę nastroju, a panująca w łaźni czy saunie atmosfera sprzyja wyciszeniu. Nic dziwnego, że sauny i łaźnie parowe zyskują coraz szersze grono entuzjastów i entuzjastek. Korzystanie z sauny można uznać za jeden z najlepszych znanych sposobów profilaktyki zdrowotnej.