Jeszcze kilkanaście lat temu posiadanie przydomowego basenu uważano za luksus. Obecnie jednak na własny zbiornik może pozwolić sobie znacznie więcej Polaków, a prywatnych basenów przy domach jednorodzinnych przybywa z każdym rokiem. Woda zachęca jednak do kąpieli tylko wtedy, gdy jest czysta i zdrowa dla ludzkiej skóry. Aby to osiągnąć, właściciele basenów korzystają ze specjalistycznych środków chemicznych, dzięki którym ich zbiorniki stają się centrum domowego relaksu. Co warto o nich wiedzieć? Sprawdź!

 

Pielęgnacja basenu od A do Z

Nasza firma opracowała autorski schemat pielęgnacji wody basenowej, nazywany w skrócie ABCXYZ. Następujące czynności (aplikowanie środków chemicznych) powinny być wykonywane w sobie we wskazanej kolejności. Litera „A” oznacza regulację wartości pH, „B” – dezynfekcję z użyciem produktów chlorowych bądź tlenowych, a „C” – walkę z glonami. Jeśli chodzi o glony, należy z nimi walczyć również w zimie, gdy basen pozostaje odkryty. Kolejnym użytym środkiem (etap „X”) powinien być produkt oparty na solanach glinu, służący koagulacji i flokulacji. „Y”  to po prostu zastosowanie środków czyszczących i higienicznych, przeznaczonych odpowiednio do powierzchni płaskich, urządzeń, stali nierdzewnej i łaźni parowych. Za ostatni etap pielęgnacji uznajemy „Z”, czyli zastosowanie produktów specjalnych, takich jak odpieniacze, środki usuwające zanieczyszczenia metaliczne itp.

 

Wygodniej w zestawie

Nie wszyscy wiedzą, że profesjonalna chemia basenowa jest dostępna w zestawach, dzięki czemu właściciele basenów mogą znacznie ograniczyć czas poświęcony na poszukiwanie potrzebnych produktów. Jako producent chemii basenowej oferujemy zestawy umożliwiające podstawową pielęgnację zbiornika. Komplety produktów znajdą u nas również właściciele wanien z hydromasażem, jacuzzi i SPA. Aby właścicielom basenów łatwiej było zadbać o ich stan, wszystkie oferowane przez nas zestawy zawierają też tester do sprawdzania współczynnika pH i chloru bądź tlenu w wodzie. Zachęcamy zwłaszcza do zapoznania się z dostępnymi zestawami startowymi, a także zestawami Whirlpool. Przed dokonaniem zakupu warto rozważyć również nabycie płynów usuwających osady mineralne i chemiczne z filtrów.