Zielona woda to dość częsty problem posiadaczy profesjonalnych basenów oraz basenów stelażowych i dmuchanych. Za zmianę koloru wody w zbiorniku odpowiadają organizmy plechowe, czyli różnego rodzaju glony. Wyjaśniamy, w jaki sposób zapobiegać zmianie koloru wody w basenie oraz związanym z tym zagrożeniom, a także rozwiązać uciążliwy problem glonów w basenie.

 

Co zrobić, aby woda w basenie była krystalicznie czysta i przejrzysta?

Posiadanie basenu wymusza odpowiednie dbanie o czystość znajdującej się w nim wody. W tym celu należy stosować odpowiednio dobrane do rodzaju i pojemności basenu urządzenia filtracyjne, jak również dbać o uzdatnianie wody właściwą chemią basenową. Zielona woda w basenie ma związek z nadmiernym rozrostem glonów. Początkowo pojawiają się one jedynie na ściankach i dnie basenu, jednak z czasem dochodzi także do zakwitu wody w basenie. Problem związany jest z nieprawidłową filtracją, zapominaniem o czyszczeniu filtra w pompie basenowej, niską zawartością chloru w wodzie, jak również jej wysoką temperaturą. Korzystne warunki środowiskowe dla rozwoju glonów mogą spowodować, że woda zmieni kolor na zielony w bardzo krótkim czasie. Aby tego uniknąć, trzeba przede wszystkim zapobiegać wzrostowi glonów, czyli wystąpieniu optymalnych do ich rozwoju warunków.

 

Jakie preparaty stosować na glony w basenie?

Glony w basenie to nie tylko problem estetyczny. Wraz z ich wzrostem dochodzi także do pojawienia się w wodzie szkodliwych bakterii, które mogą wywoływać m.in. podrażnienia skóry i choroby układu pokarmowego. Profilaktyczne stosowanie preparatów na glony w basenie oraz systematyczne dbanie o efektywną filtrację i właściwy poziom chloru w wodzie basenowej, pozwalają uniknąć problemu zielonej wody oraz związanych z nim dodatkowych kosztów. Jesteśmy ekspertami w dziedzinie chemii basenowej, dzięki której woda w Państwa basenie będzie nie tylko przejrzysta, ale także w pełni bezpieczna dla zdrowia. Na glony w basenie oferujemy sprawdzone preparaty, które pozwalają zarówno zapobiegać rozwojowi organizmów plechowych, jak i szybko rozwiązać problem zielonej wody w basenie. Regularnie stosowane preparaty na glony wraz z odpowiednio dobraną filtracją i chlorem pozwalają uniknąć wielu problemów oraz gwarantują obniżenie kosztów związanych ze stosowaniem środków do dezynfekcji wody, jak również jej całkowitą wymianą i profesjonalnym czyszczeniem basenu.