Wszystkie wpisy w kategorii Blog

Każdy z nas lubi schłodzić się podczas upalnego lata w basenowej wodzie, a także pływać w niej i budować kondycję przez cały rok. Jednak aby pływanie w basenie było bezpieczne dla naszego zdrowia, woda musi być właściwie oczyszczona i zdezynfekowana. Bez takiego przygotowania kąpiel w basenie mogłaby wywołać w naszym organizmie różne choroby o podłożu bakteryjnym, wirusowym lub grzybiczym. W dzisiejszym wpisie przedstawimy Państwu, na czym polega dezynfekcja wody i po co się ją wykonuje!

Czytaj więcej…

Korzystanie z sauny niesie wiele korzyści dla zdrowia. Wśród najczęściej wymienianych zalet saunowania wyróżnia się m.in.: przyspieszenie przemiany materii, poprawę krążenia, wspomaganie pracy układu sercowo-naczyniowego, pozytywny wpływ na skórę, usuwanie toksyn z organizmu czy budowanie odporności. Współcześnie można korzystać z różnego rodzaju saun, które dodatkowo wzbogacane są np. w seanse aromaterapeutyczne.

Czytaj więcej…

Używanie koncentratów zapachowych w saunie niesie wiele korzyści. Olejki eteryczne oprócz tego, że poprawiają nastrój i eliminują stres, mają też bardzo pozytywny wpływ na zdrowie. Wśród dostępnych na rynku aromatów każdy znajdzie odpowiedni dla siebie i w zależności od pożądanego działania dobierze taki zapach, który wpłynie na poprawę jego stanu zdrowia i samopoczucia.

Czytaj więcej…

Dbałość o czystą wodę w basenie jest konieczna nie tylko ze względów estetycznych, ale również zdrowotnych. Mianowicie namnażające się bakterie i grzyby mogą być niebezpieczne dla zdrowia osób korzystających z kąpieliska. Warto więc wyposażyć basen w odpowiednie filtry (np. skimmery) i pompy oczyszczające wodę. Dla jeszcze skuteczniejszego efektu można też zainwestować w odkurzacze zbierające zanieczyszczenia z tafli.

Czytaj więcej…

Korzystanie z basenów, czy to publicznych, czy prywatnych to obecnie bardzo popularny sposób rekreacji i wypoczynku dla osób w każdym wielu. Są także ludzie, którzy trenują pływanie sportowo i odwiedzają basen codziennie.

Czytaj więcej…