chemoform prod zbiorcze chemia - Chemia basenowa

Oferujemy duży wybór chemii basenowej, pozwalającej na przeprowadzenie wszystkich etapów pielęgnacji wody, niecki i całego kompleksu basenowego. Aby móc cieszyć się spokojną kąpielą, zabawą w wodzie czy możliwością pływania należy odpowiednio zadbać o stan basenu. Powinien być on higienicznie czysty, pozbawiony glonów i innego rodzaju zanieczyszczeń. Dzięki chemii do basenu Chemoform Polska z łatwością uzyskacie Państwo krystalicznie czystą wodę niewielkim nakładem pracy. Oferowana przez nas chemia do dezynfekcji basenu dostępna jest w różnych postaciach. Posiadamy w sprzedaży preparaty płynne oraz stałe w postaci tabletek oraz granulatów, umożliwiając naszym klientom dobór odpowiedniego środka do posiadanego basenu.

W naszym asortymencie znajduje się szeroki wybór specjalistycznej chemii do basenów, w tym m.in. alkaliczne i kwaśne środki do czyszczenia basenu, preparaty do pielęgnacji basenu oraz jego otoczenia, środki do dezynfekcji basenu, produkty do regulacji współczynnika pH, preparaty zapobiegające wzrostowi glonów. Proponujemy również zestawy chemii basenowej dostępne w atrakcyjnych cenach. Oferowane zestawy zawierają wszystkie niezastąpione i podstawowe produkty, przeznaczone do prawidłowej pielęgnacji wody. Z nami zadbają Państwo o zdrowie i bezpieczeństwo.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi profesjonalnymi poradami dotyczącymi czyszczenia basenów. Wyjaśniamy, w jaki sposób stosować płynne preparaty oraz tabletki do basenów, a także dzielimy się skutecznymi sposobami na utrzymanie wody w nieskazitelnym stanie.

 

W jakim celu stosuje się chemię do basenu?

Chemia do basenu stosowana jest po to, aby kąpiel odbywała się w czystych i komfortowych warunkach. Specjalistyczna chemia basenowa umożliwia usunięcie zanieczyszczeń oraz drobnoustrojów bytujących w wodzie, pomaga również pozbyć się nieprzyjemnego zapachu, spowodowanego rozkładem substancji organicznych i nieorganicznych przez mikroorganizmy. Zastosowanie chemii do basenu pozwala wyeliminować zmętnienie wody i uzyskać przejrzystą jej taflę. Oczyszczanie wody daje najlepsze rezultaty, gdy stosuje się dobrej jakości, atestowane preparaty do basenu. Chemia do basenu ma wielokierunkowe działanie. Środki chemii basenowej umożliwiają regulowanie poziomu pH wody, a także skuteczną redukcję glonów oraz dezynfekcję wody i powierzchni basenu. W naszym asortymencie mamy również preparaty do koagulacji i flokulacji, a także produkty specjalne, których zadaniem jest m.in. zmiękczanie wody, usuwanie zanieczyszczeń metalicznych, nadmiernej ilości chloru, czy piany.

Schemat pielęgnacji basenu

Firma Chemoform AG opracowała autorski schemat pielęgnacji wody basenowej oraz całego obiektu. Nasze preparaty wpisują się w ten program, umożliwiając przeprowadzenie poszczególnych jego etapów. Schemat ABCXYZ przedstawia prawidłową kolejność wykonywania zabiegów. Składa się on z następujących etapów:

A: Regulacja wartości pH – produkty w postaci płynnej i stałej (granulaty).

B: Dezynfekcja – produkty biobójcze:

  • Chlorowe nieorganiczne w postaci płynnej i stałej,
  • Chlorowe na nośniku organicznym – tabletki i granulaty do dezynfekcji szokowej i bieżącej, produkty Chemochlor T, w tym tabletki multifunkcyjne umożliwiające walkę z glonami, flokulację i stabilizację pH,
  • Tlenowe – zestaw dwuskładnikowy (system Aquablanc). Źródło tlenu aktywnego w postaci stałej – granulatu lub tabletek 20g lub 200g.

C: Walka z glonami – płynne produkty biobójcze Alba i Alba Super. Dodatkowo Calzelos – środek zabezpieczający basen odkryty na zimę.

X: Koagulacja i flokulacja – grupa produktów oparta na solach glinu.

Y: Czystość i higiena – alkaliczne i kwasowe środki czyszczące o różnym poziomie zawartości substancji aktywnych (Flisan, Compactal, Keraclin F, grupa Banisoli oraz Multisan o działaniu biobójczym), specjalne środki czyszczące do powierzchni płaskich i urządzeń sportowych (Chemosan, do saun Sauna-Reiniger, a także środek czyszczący do łaźni parowych Dampfbadreiniger oraz do stali nierdzewnej – Spezialreinger fur VA Edelstahl).

Z: Produkty specjalne – odpieniacz, Chlor Stop oraz produkty do usuwania zanieczyszczeń metalicznych Metal Magic i Filter Spa.

 

Dlaczego warto wybrać produkty Chemoform?

Nasza firma oferuje różnorodne środki pielęgnujące, czyszczące i dezynfekujące, które pozwalają na kompleksowe zadbanie o basen i znajdującą się w nim wodę. Wszystkie nasze produkty chemiczne charakteryzują się wysoką jakością i posiadają atesty PZH, produkty biobójcze mają natomiast pozwolenie na wprowadzenie do obrotu wydane przez Ministra Zdrowia. Dzięki chemii basenowej Chemoform możecie Państwo zapewnić wysokie standardy utrzymania czystości obiektów basenowych, zarówno publicznych, jak i prywatnych. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Tabletki do basenu

Chemia do basenu występuje w postaci płynnej lub stałej. Wygodnym preparatem chlorowym do dezynfekcji basenu są tabletki do basenu. Tabletki z chlorem zapewniają precyzyjne dozowanie środka do dezynfekcji wody w basenie. Zalecaną formą aplikacji tabletek jest wprowadzanie ich do wody przy pomocy skimmera lub dozownika. Stężenie tabletek z chlorem jest intensywne, dlatego nie należy wrzucać ich bezpośrednio do basenu, aby nie stwarzać ryzyka pojawienia się plam lub poważniejszych uszkodzeń na powierzchni niecki basenowej. Chemię do basenu należy aplikować według zasad wskazanych przez producenta produktu. Należy również pamiętać, aby korzystać z kąpieli w basenie dopiero po równomiernym rozprowadzeniu w wodzie środka dezynfekującego.